Babie Doły

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Babie Doły

Wiadomości

stat

Śmieci przy działkach, winni nieustaleni

Śmieci zalegają od kilku dni. Jak mówią mieszkańcy, sytuacja powtarza się cyklicznie.
Śmieci zalegają od kilku dni. Jak mówią mieszkańcy, sytuacja powtarza się cyklicznie. fot. Leszek Gawiński

Od kilku dni na wysokości ogródków działkowych przy ul. Zielonej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni zalegają hałdy śmieci. Nie ustalono, kto je tam zostawił, ale wiadomo, że to nie pierwsza taka sytuacja. Do tej pory zawsze sprzątało miasto, które tym razem chce znaleźć winowajców bałaganu.Czy często trafiasz na nielegalne wysypiska śmieci?

tak, w Trójmieście jest pełno takich miejsc

55%

to zależy, im dalej od centrum, tym gorzej

23%

ostatnio na szczęście coraz rzadziej

15%

nie, nie pamiętam takiego przypadku

7%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 420
O zalegających śmieciach poinformował nas Leszek Gawiński, przewodniczący Rady Dzielnicy Babie Doły. Kilka dni temu interweniował w tej sprawie u strażników miejskich. Pomimo tego na miejscu nadal jest bałagan. Jak opowiada - sytuacja powtarza się zresztą regularnie.

Śmieci obok ogródków działkowych, ale winnych nie ma

- Nikt nie potrafi tego rozwiązać. Sprawcy pozostają niewykryci, a śmieci zalegają w najlepsze. Szpecą okolicę, ale przy okazji powodują też zagrożenie, bo leżą w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy, wysypując się na drogę rowerową - nie ukrywa irytacji.
Hałdy śmieci pojawiły się obok Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Mikołaja Reja oraz Henryka Sucharskiego. W ostatnich dniach działkowcy otrzymali od strażników wezwanie z żądaniem uprzątnięcia terenu pod rygorem skierowania sprawy do sądu w Gdyni.

W większości to wielkogabarytowe odpady, które mogą powodować zagrożenie.
W większości to wielkogabarytowe odpady, które mogą powodować zagrożenie. fot. Leszek Gawiński
Szkopuł w tym, że oficjalnie do pozostawiania śmieci przy ulicy nikt się nie przyznał. Nie ma też dowodów na to, że zrobił to ktokolwiek z działkowców, nikt się nie przyznał ani nie wskazał sprawcy, więc problem pozostaje nierozwiązany.

Interwencje i ostrzeżenia

Mimo to, na stronie internetowej ROD Sucharskiego pojawił się też apel i ostrzeżenie, by nie dochodziło do podobnych praktyk, pod rygorem poniesienia kosztów oczyszczenia terenu oraz wypowiedzenia umowy dzierżawy działkowej.

- Interweniowaliśmy na miejscu i przekazaliśmy sprawę do Zarządu Dróg i Zieleni, który jako zarządca drogi jest uprawniony do dalszego zajmowania się sprawą - informuje Danuta Wołk-Karaczewska, rzecznik Straży Miejskiej w Gdyni.
Nie pierwszy raz

Urzędnicy informują, że to nie pierwsze takie zgłoszenie z ul. Zielonej. Wcześniej za sprzątanie płaciło miasto, bo nigdy nie można było ustalić sprawców.

Część wysypuje się na drogę rowerową.
Część wysypuje się na drogę rowerową. fot. Leszek Gawiński
Tym razem Gdynia sprzątać nie chce, a sprawa będzie prawdopodobnie omawiana na jednym z najbliższych kolegiów z udziałem prezydenta. O swoje chcą też walczyć działkowcy, którzy - jak informują nas urzędnicy - skontaktowali się już z kancelarią prawną.

- Sprawa trafiła do nas w ostatnich dniach. Będziemy się nią szczegółowo zajmowali w najbliższym tygodniu - wyjaśnia Sebastian Drausal, rzecznik UM w Gdyni.

Nielegalnie podrzucają gruz z budowy w Gdańsku

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (112)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Galeria zdjęć dzielnicy Babie Doły

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Babie Doły

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Babie Doły