Babie Doły

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Babie Doły

Wiadomości

stat

Niesforna klacz złapana w Gdyni

Jeżeli ktoś jeszcze myśli, że strażnicy miejscy zajmują się głównie pouczaniem niewłaściwie parkujących czy przeganianiem staruszek handlujących pietruszką, to mocno się myli. Strażnicy miejscy z Gdyni właśnie zmierzyli się ze znacznie cięższą sprawą. Musieli zapanować nad ponad 600-kilogramową klaczą.Widzisz konia, który biega po dzielnicy. Co robisz?

nic, fajny widok, dopóki nie stwarza zagrożenia

35%

to zależy, jak nie jest np. agresywny, to nikomu tego nie zgłaszam

13%

na własną rękę szukam właściciela

2%

znam się na koniach, więc podchodzę do zwierzęcia, uspokajam je i przywiązuje gdzieś

18%

dzwonię po Straż Miejską, niech zajmą się tym fachowcy

32%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 736
Zgłoszenie o swobodnie biegających koniach nie są może zbyt częste, ale się zdarzają. Przed dwoma laty Straż Miejska z Gdyni musiała urządzić pościg za koniem, który biegał po ul. Puckiej zobacz na mapie Gdyni.

Czytaj więcej: Straż Miejska złapała konia. I szuka właściciela.

Tym razem zgłoszenie dotyczyło Babich Dołów zobacz na mapie Gdyni. A właściwie zgłoszenia, bo sygnały o koniu, który podchodzi do ludzi i wchodzi do ogródków, powtarzały się od kilku tygodni. Niektórych mieszkańców to bawiło, inni byli przerażeni. W końcu jednak zwierzę udało się złapać strażnikom z Ekopatrolu Straży Miejskiej. Mandatem została ukarana właścicielka klaczy, która opiekę nad zwierzęciem powierzyła swojemu bratu.

- Jak tłumaczyła strażnikom, klacz - podobnie jak kury, kaczki i gęsi - kupiła bratu, aby ten miał zajęcie. Niestety, starszy pan nie zawsze właściwie wywiązywał się z tego obowiązku. Zdarzało mu się, zwłaszcza kiedy był nietrzeźwy, że nie przywiązywał konia w  ogóle w stajni, albo robił to niewłaściwie, a klacz wychodziła wówczas z obejścia i biegała po dzielnicy - mówi Danuta Wołk-Karaczewska, rzecznik Straży Miejskiej w Gdyni.
Zarówno opiekun zwierzęcia, jak i jego właścicielka zobowiązali się do należytej opieki nad 600-kilogramowym zwierzęciem.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (69)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Galeria zdjęć dzielnicy Babie Doły

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Babie Doły

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Babie Doły